Blog

Poniżej prezentujemy najczęściej wykonywane zabiegi z podziałem na twarz, piersi i ciało. Nie są to oczywiście jedyne możliwe do wykonania interwencje.

CIAŁO:

 • - liposukcja
 • - odsysanie tłuszczu
 • - modelowanie sylwetki
 • - przeszczep tłuszczu

TWARZ:

 • - redukcja zmarszczek
 • - botoks
 • - lifting twarzy
 • - korekcja odstających uszu
 • - korekcja nosa
 • - przeszczep włosów

PIERSI:

 • - ujędrnienie biustu
 • - wszczepieni implantów
 • - powiększenie piersi
 • - zmniejszenie piersi

Wymienione powyżej zabiegi to skuteczne metody radzenia sobie z mankamentami urody. Należy jednak pamiętać, że o kwalifikacji do poszczególnych zabiegów decyduje lekarz.

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań a każdy pacjent poddający się interwencji chirurga musi mieć świadomość ryzyka.

Polecane zabiegi chirurgii estetycznej

W sytuacji, gdy jesteśmy poszkodowani przez wypadek, a nasza skóra twarzy jest porozcinana lub poparzona, warto w takim przypadku skorzystać z możliwości chirurgii plastycznej. Lekarze będą mogli naprawić naszą twarz oraz pomóc nam dojść do siebie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osoby, która w wyniku wypadku doznała rozległych oparzeń na ciele. Chirurgia plastyczna bowiem pierwotnie ‘’naprawiała’’ wygląd ludzi, którzy zostali oszpeceni przez wiele nieprzyjemnych sytuacji związanych z wypadkami, pobiciami, pożarami i wieloma innymi. W dzisiejszych czasach natomiast panuje zupełnie inne spojrzenie na zabiegi chirurgii plastycznej.

operacja-plastyczna

Jakie cuda zdziałać mogą lekarze?

Lekarze mający bogate doświadczenie w swoim zawodzie i posiadają ogromną wiedze na temat operacji plastycznych oraz sposobów leczenia, są niekiedy jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Chirurdzy plastyczni bowiem osiągają coraz to większe postępy w swojej dziedzinie. Przeszczep skóry, wszelkie korekty czy doprowadzanie wyglądu pacjentów do normalnego, pozwala niektórym zacząć z powrotem normalnie żyć. Większość operacji, jakie wykonują chirurdzy, dotyczą najczęściej skóry i detali twarzy. Lekarze z chirurgii plastycznej potrafią pomóc niejednemu człowiekowi powrócić do zdrowego wyglądu, a co za tym idzie – do normalnego życia.

Jak zostać chirurgiem plastycznym?

Żeby zostać chirurgiem plastycznym, należy ukończyć studia medyczne i zrobić specjalizację chirurga plastycznego. Ważne w tym zawodzie jest, aby mieć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Jak podaje CM Sanitas – chirurg plastyczny do tego, musi wykazywać ogromne zdolności manualne. Przy przeprowadzaniu operacji, nie może wystąpić sytuacja zwana potocznie ‘’zachwianiem ręki’’, ponieważ taki błąd może spowodować drastyczne skutki w wyglądzie pacjenta.

Gdy przychodzimy do chirurga plastycznego, chcemy uzyskać pomoc od doświadczonego, świetnego specjalisty. Nie możemy więc zawieźć naszego pacjenta. Błąd popełniony podczas operacji, może wpłynąć na dalsze życie i funkcjonowanie pacjenta i na naszą reputację.

przygotowanie-do-operacji

Korzyści i możliwości chirurgii plastycznej

Chirurgia plastyczna może zapewnić nam zarówno zabiegi upiększające, jak i pomoc w powrocie do normalnego wyglądu naszej skóry. Dzięki korzyściom, jakie niesie za sobą świetnie rozwinięta chirurgia plastyczna, możemy rozwiązać praktycznie każdy problem, jaki mamy ze skórą.

Możliwości chirurgii plastycznej z roku na rok są coraz większe, ze względu na postęp technologiczny i prace naukowców. Każdy może z nich korzystać, jeżeli tylko najdzie taka potrzeba – dodaje CM Sanitas (źródło: http://www.cmsanitas.pl/dla-pacjenta/chirurgia-plastyczna_274,519).

Kto nadużywa chirurgii plastycznej?

Wiele osób przesadza z zabiegami swojego ciała. Jest to niebezpieczne, ponieważ zbyt duża ilość substancji chemicznych w naszym ciele może nam zaszkodzić. Trzeba więc podchodzić rozważnie do operacji plastycznych. Możliwości chirurgii plastycznej są coraz łatwiej dostępne, więc wielu ludzi niezadowolonych ze swojego wyglądu decyduje się na wiele korekt.