Jak dbasz o swoją skórę z trądzikiem? Czy wiesz, że to jest naprawdę ważne dla Twojej cery?

Wybierz odpowiednie produkty i trądzik będzie znikał; wykorzystując niewłaściwe możesz z łatwością pogorszyć sytuację. Mówi się, że istnieją różne rodzaje trądziku i wszystkie wymagają różnych produktów. Postaraliśmy się to uporządkować.

W celu prawidłowego leczenia trądziku, najpierw trzeba określić rodzaj trądziku. Następnie trzeba zbudować kompletną, rutynową pielęgnację skóry z zalecanymi produktami. Istnieją cztery podstawowe kroki, do pielęgnacji skóry, które powinno się robić dwa razy dziennie:

   Krok 1: Oczyszczanie
    Krok 2: Leczenie
    Krok 3: Równoważenie nawilżenia skóry
    Krok 4: Ochrona (tylko w ciągu dnia)

Dermatolog wskaże terapię dla Twojej skóry

Należy również unikać zatykania porów produktami takimi jak oleje wszystkich producentów, które mają zastosowanie do skóry z trądzikiem, w tym makijażu i filtrów przeciwsłonecznych. Wybierz produkty, które pasują do typu skóry i wrażliwości Twojej skór, unikaj tych, które Cię podrażnią. Ciężkie produkty na trądzik mogą podrażnić wrażliwą skórę, mimo iż mają działanie nawilżające, co dodatkowo pogarsza trądzik. Należy zaważyć na ostrożności, począwszy od zwykłych produktów wytrzymałościowych, które polecamy kierując się w stronę mocniejszych wersji produktów, gdy Twoja skóra już jest gotowa na ich zastosowanie.

Zdrowe, piękne nogi
Narażenie się na działanie trudnych warunków pogodowych i wiatru ściągającego wilgoć ze skóry, włącznie z twoimi ustami jest szkodliwe. Rozwiązaniem jest nawilżanie suchych ust prostym, wysokiej jakości balsamem do ust.

Dwa wypróbowane i prawdziwe produkty, które najczęściej są polecane to Nutritic Balsam do ust Lip Balm i EltaMD SPF 31. Oba głęboko nawilżają i łagodzą spierzchnięte usta. Oboje znajdują się w wygodnych tubkach, tak aby łatwo można było nosić je ze sobą i korzystać z nich przez cały dzień.

Preparaty na problemy skórne

Nutritic jest idealny do użytku w każdej chwili. Kiedy jesteś na zewnątrz w słońcu, korzystaj z EltaMD aby chronić delikatną skórę warg przed szkodliwym promieniowaniem UV słońca. Chyba, że ​​znajdujesz się w trudnych warunkach pogodowych (zdaniem rybaków i narciarzy), usta powinny szybko reagować, gdy używasz odpowiedniego balsam do ust.

Mając duże pokłady trądziku na sobie, musisz pamiętać o tym, że terapia nie może być zbyt szybka, gdyż możesz tylko pogorszyć sytuację, należy stopniować zmieniać dawkowanie leków i przyzwyczajać skórę do zmian. W niektórych przypadkach trądzik utrzymuje się dłużej niż powinien (względem wieku), w innych nie pojawia się niemal wcale, aczkolwiek jeśli trądzik występuje u Ciebie w wieku, który raczej nie wskazuje na jego pojawienie się, musisz skonsultować się z dermatologiem w celu pozbycia się go. Wzmocni to Twoją skórę a także samoocenę, która często jest obniżona u osób, które posiadają trądzik nie tylko w wieku nastoletnim.