Blog

Poniżej prezentujemy najczęściej wykonywane zabiegi z podziałem na twarz, piersi i ciało. Nie są to oczywiście jedyne możliwe do wykonania interwencje.

CIAŁO:

 • - liposukcja
 • - odsysanie tłuszczu
 • - modelowanie sylwetki
 • - przeszczep tłuszczu

TWARZ:

 • - redukcja zmarszczek
 • - botoks
 • - lifting twarzy
 • - korekcja odstających uszu
 • - korekcja nosa
 • - przeszczep włosów

PIERSI:

 • - ujędrnienie biustu
 • - wszczepieni implantów
 • - powiększenie piersi
 • - zmniejszenie piersi

Wymienione powyżej zabiegi to skuteczne metody radzenia sobie z mankamentami urody. Należy jednak pamiętać, że o kwalifikacji do poszczególnych zabiegów decyduje lekarz.

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań a każdy pacjent poddający się interwencji chirurga musi mieć świadomość ryzyka.

Polecane zabiegi chirurgii estetycznej

Powypadkowe miesiące leczenia z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych okresów w życiu człowieka. Ograniczenie sprawności, brak samodzielności i brak pewności odnośnie własnego ciała potrafią przytłoczyć zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Podobnie ma się sprawa opieki nad osobami starszymi, o której coraz częściej przychodzi nam myśleć. Niestety, przebywanie w szpitalach czy specjalistycznych ośrodkach rehabilitacji przez dłuższy okres czasu nie zawsze jest możliwe. Z tego też powodu większość procesu rekonwalescencji odbywa się w domowym zaciszu. Nie zmienia to jednak konieczności korzystania ze specjalistycznych sprzętów, na które niestety nie stać każdego. Z pomocą przychodzą więc wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. To dzięki nim wielu pacjentów ma szansę na odzyskanie sprawności lub, w przypadku osób starszych i schorowanych, zachowanie godności przy opadających siłach. To doskonałe rozwiązanie oszczędzające nie tylko pieniądze, ale również czas i kłopot z późniejszym przechowywaniem takich urządzeń. Co znajdziemy w ofercie niemalże każdej wypożyczalni?

 

Ortezy stawu kolanowego

Uszkodzenie stanu kolanowego to jeden z poważniejszych problemów, który może wykluczyć cię z możliwości swobodnego poruszania się o własnych siłach na długie miesiące. Orteza to sprzęt dla osób, które potrzebują wsparcia w odzyskiwaniu sprawności stawu kolanowego po większym urazie bądź też z przyczyn zwyrodnieniowych. Jej stosowanie zaleca się zwykle osobom, które po operacji w obrębie stawu kolanowego, pęknięciach lub innych urazach potrzebują usztywnienia nogi, ale jednocześnie nie powinny zupełnie ograniczać jej ruchów. Nowoczesne ortezy to wysoce zaawansowany sprzęt medyczny o dość prostej budowie, dzięki czemu jego stosowanie nie powinno sprawić nikomu problemu.

 

Łóżka rehabilitacyjne

Wygodne, trwałe, wielofunkcyjne łóżka rehabilitacyjne to dziś właściwie podstawa w ofertach wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Stosowane zarówno dla osób po ciężkich wypadkach, jak i w formie pomocy dla osób starszych, łózka rehabilitacyjne są niewątpliwie jednym z tych sprzętów, które znacznie łatwiej wypożyczyć niż zakupić. Już sam fakt konieczności zamontowania specjalistycznego łóżka w domu może wiązać się z niemałym kłopotem. Dzięki wypożyczalni masz jednak gwarancję, że w momencie gdy jego stosowanie nie będzie już konieczne, z łatwością zwrócisz sprzęt i zapomnisz o jego istnieniu.

Większość łóżek rehabilitacyjnych posiada sterowanie pilotem, co ułatwia pracę zarówno opiekunom, jak i samym pacjentom. Nowoczesne łóżka są zwykle łatwe w montażu i demontażu, doskonale wpasowują się w każde otoczenie i właściwie niczym nie przypominają tradycyjnych łóżek lekarskich. Czynnik psychologiczny to również ważny element rehabilitacji – to, że pacjent nie czuje się w domu jak w szpitalu to już duży krok do przodu. Na podstawowym wyposażeniu łóżka rehabilitacyjnego powinny znaleźć się: możliwość regulacji wysokości całego leża oraz kąta ustawienia zagłówka, kółka ułatwiające poruszanie całym łóżkiem, poręcze boczne oraz wysięgnik z uchwytem.

 

Jak działa wypożyczalnia sprzętu medycznego?

Jak już wspominaliśmy, wypożyczanie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego to doskonała alternatywa dla osób, które nie koniecznie chciałyby lub mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu na własny użytek, jak np. wrocławska firma Rehabi-rehabi. Problem stanowią zazwyczaj przede wszystkim te sprzęty, które posiadają określone gabaryty (jak łóżka rehabilitacyjne) czy też są zwyczajnie drogie (na przykład wózki inwalidzkie). Wypożyczalnia umożliwia ich użytkowanie na zasadzie najmu na okres jednego miesiąca, chyba że regulamin odnośnie danego przedmiotu został inaczej określony. Wypożyczony sprzęt zostaje pod opieką pacjenta do czasu, gdy ten zdecyduje się go zwrócić. Opłaty dokonywane są zwykle w formie rozliczeń miesięcznych, choć oczywiście wiele wypożyczalni jest gotowa na dopasowywanie indywidualnego planu spłat dla poszczególnych klientów. To, czego najczęściej obawiają się pacjenci to jednak nie opłaty, a higieniczny aspekt wypożyczalni. O ile w przypadku kul medycznych nie stanowi to większego problemu, o tyle w przypadku łóżek czy wózków inwalidzkich raczej zależy nam na higienie. Dlatego też dostępne w wypożyczalni sprzęty są na bieżąco dezynfekowane i odpowiednio przygotowywane dla kolejnych wypożyczających, a ich stan jest nieustannie kontrolowany. Nie ma więc ryzyka, że wypożyczymy sprzęt uszkodzony czy zabrudzony.