Twarz to nasza wizytówka. To ona sprawia w jaki sposób odbiera nas otoczenie i w dużej mierze decyduje o tym co myślą o nas inni ludzie. Piękna twarz to niewątpliwie duża wartość w życiu. Niestety to także jeden z tych newralgicznych punktów, które często wymagają zmiany ze względu na swoje niedoskonałości. Tutaj naprzeciw oczekiwaniom co do własnego wyglądu wychodzi chirurgia plastyczna twarzy. To bardzo precyzyjna dziedzina w której chirurg potrafi zmienić pewne jej parametry a tym samym zlikwidować niedoskonałości.

Wiele pacjentów decyduje się na zabiegi w obrębie twarzy ponieważ chce wyglądać lepiej. Jednak grono pacjentów zgłasza się z powodów mniejszych czy większych defektów. Tak zwany lifting twarzy to dostosowany do oczekiwań pacjenta zabieg mający na celu skorygowanie niedoskonałości i nadanie twarzy pięknego wyglądu. Przykładem może być chirurgiczna redukcja zmarszczek czy ostatnio modne zabiegi korekcji odstających uszu czy powiększania ust. Możliwości są ogromne jednak nie znaczy to, że w każdym wypadku będziemy mogli z nich skorzystać. Ostatecznie to lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu a niektórzy pacjenci odsyłani są z kwitkiem ponieważ mają wygórowane żądania czy nienaturalne oczekiwania wobec swojego wyglądu.

Faktem natomiast jest, że lifting twarzy, botoks i inne metody interwencji mogą przynieść nadspodziewanie dobre efekty. W większości przypadków uwarunkowane sa one przede wszystkim umiejętnościami chirurga. Dlatego warto wybrać się na konsultację i dowiedzieć się w czym może być nam pomocna chirurgia estetyczna.