Modelowanie sylwetki – najnowsze technologie

Modelowanie sylwetki – najnowsze technologie

Czasy, w których medycyna estetyczna kojarzyła się z silnym bólem, długim procesem rekonwalescencji i oczekiwaniem na rezultaty dawno minęły.

Obecnie nowoczesna technologia dostarcza takie rozwiązania, które nie ingerują tak mocno w organizm, jednocześnie przynosząc spektakularne efekty. Należą do nich m.in. InShape i DualHi.

modelowana sylwetka

InShape

InShape to rzadka metoda, która pozwala spalać tłuszcz i budować mięśnie podczas gdy ciało leży i odpoczywa. Jest innowacyjną, nieinwazyjną technologią, która bazuje na oddziaływaniu pola elektromagnetycznego.

W ten sposób impulsy skierowane do tkanki mięśniowej wywołują skurcze mięśni, które przynoszą efekt lepszy od ciężkich treningów na siłowni. Dzięki temu ta metoda pozwala jednocześnie spalać tkankę tłuszczową oraz budować mięśnie. Wytworzone impulsy równoważą wykonanie 20 000 brzuszków bądź przysiadów. 

InShape został wyposażony w praktyczne aplikatory, dzięki którym impulsy trafiają tylko do pożądanych partii mięśniowych, nie ingerując w pozostałe tkanki. Wskazaniem do przeprowadzenia tej procedury jest chęć wyeksponowania pięknej sylwetki.

Ten zabieg przydaje się przede wszystkim kobietom po ciąży. Do jego przeprowadzenia nie trzeba się specjalnie przygotowywać ani nie trzeba przestrzegać żadnych restrykcji związanych z okresem po zabiegu. Wystarczy zastosowana dieta niskotłuszczowa oraz nawadnianie organizmu. Sam zabieg trwa około 30 minut, które zostaje podzielony na kombinację, interwał, siłę, a także hipertrofię.

InShape można zastosować praktycznie na każdą część ciała, jednakże rekomenduje się przeprowadzanie zabiegu na brzuchu, który oprócz spalenia „oponki” wzmocni mięśnie brzucha osłabione na przykład po ciąży. Oprócz tego warto przeprowadzić procedurę na udach, ramionach i pośladkach, które jednocześnie się ujędrniają.

Mimo że zabieg jest w pełni bezpieczny, nie każdy może mu się poddać. Kobiety w trakcie miesiączki, posiadające spiralę wewnątrzmaciczną, będące w ciąży oraz w trakcie laktacji muszą poczekać na przeprowadzenie zabiegu. Dodatkowo osoby cierpiące na nowotwory, choroby psychiczne, padaczkę i posiadające metalowe implanty także muszą z niego zrezygnować.  Zabieg trzeba powtórzyć od 4 do 6 razy w ciągu 2 tygodni, tylko wtedy daje to długotrwały efekt, utrzymujący się od 3 do 6 miesięcy. 

modelowanie sylwetki

DualHi

Ten rodzaj zabiegu świetnie sprawdza się w zastępstwie liftingu ciała, dając rezultaty zbliżone do uzyskanych po inwazyjnych operacjach. Ten sposób opiera się na skupieniu energii elektormagnetycznej, która oddziałuje na wybraną część ciała w kontrolowanej głębokości i natężeniu. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalizację efektu w postaci podniesienia i ujędrnienia skóry. 

Ta procedura sprawdza się u pacjentów, którzy borykają się z zwiotczałą, nagromadzoną skórą, także po ciąży, obniżoną linią skóry wokół oczu i brwi, drugim podbródkiem, „chomiczymi” policzkami  i opadającym biustem.

Zabieg można przeprowadzić na całej powierzchni ciała, zwłaszcza na udach, brzuchu oraz kolanach. Urządzenie sprawia, że ciało staje się smuklejsze i jędrniejsze, przez co wygląda znacznie młodziej, a twarz staje się odżywiona, promienna i odmłodzona.

Procedura wygląda w następujący sposób: do danej części ciała przykłada się głowicę, która emituje fale elektrodźwiękowe. Wnikając w głąb tkanek, obkurczają je, gwarantując tym samym trwały i pełny efekt liftingu. Zazwyczaj wystarcza jedna sesja, jednak jeśli pacjent chce zwiększyć efekt, może go powtórzyć, ale dopiero po 3 miesiącach.

W trakcie przeprowadzanego zabiegu można poczuć krótkotrwały ból, który można go wyeliminować za pomocą tabletki przeciwbólowej, która powinna zostać zażyta minimum 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. 

W zależności od partii ciała całość trwa od 15 do 40 minut. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia procedury są wszelkie choroby twarzy w tym trądzik, wszczepione metalowe implanty, czy terapia zakrzepowa. Pełne efekty można zauważyć po 3 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu, a utrzymują się do 1,5 roku.

InShape i DualHi to dwie rewolucyjne metody regeneracji z użyciem urządzeń do modelowania sylwetki. Zastosowana wysoka technologia zawarta w obu zabiegach pozwalają ujędrnić i podnieść skórę całego ciała, spalić tkankę tłuszczową i rozbudować mięśnie bez konieczności stosowania rygorystycznych diet, ciężkich treningów i inwazyjnych operacji plastycznych. 

Leave a Reply