Łysienie to problem, który dotyczy przede wszystkim mężczyzn w średnim wieku. Osłabianie się cebulek włosów spowodowany nadmiernym działaniem testosterony prowadzi do ich wypadania w charakterystyczny sposób tworząc zakola. Jednak istnieją jeszcze inne rodzaje łysienia, które mogą dotknąć także kobiety. Co więc robić jeśli łysienie postępuje nieustannie a konwencjonalne metody leczenia zawiodły? Rozwiązaniem problemu może być przeszczep włosów, który może pozwolić na częściową rekonstrukcję bujnej czupryny na głowie.

Zabieg polega na pobraniu włosów z miejsc o ich gęstym występowaniu na miejsca, które uległy wyłysieniu. Nie jest on skomplikowany jednak wymaga cierpliwości ponieważ może trwać wiele czasu. Powikłania są rzadko odnotowywane a nowe włosy są wyjątkowo mocne żeby nie wypadać. Należy jednak pamiętać, że przeszczep włosów to ostateczność. Warto przedtem spróbować mniej inwazyjnych metod, które mogą pomóc jeśli stosować się będzie je regularnie.

Szybkie wypadanie włosów to niestety plaga obecnych czasów a genetyczne predyspozycje zdają się być tu decydujące. Dlatego warto w porę zadbać o bujność na naszej głowie i wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie.