Operacje Piersi

Jak pokazują badania bardzo dużą część wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej stanowią operacje biustu. Jest on bowiem symbolem atrakcyjności i wiele kobiet marzy o jego zmianie. “Pomagają” w decyzji nierealistyczne obrazy prezentowane w mediach, które kreują kult ciała i doskonałej sylwetki. Jednak prawda o pięknych piersiach jest trochę inna – rzadko która kobieta jest zadowolona ze swoich piersi. Czy można to zmienić? Oczywiście, że tak. Pytanie czy jest się gotowym na poświęcenie.

Zazwyczaj operacje piersi dotyczą powiększania bądź ich pomniejszania a także ujędrniania. Najpopularniejsze jest stosowanie implantów wypełnionych silikonem bądź solą fizjologiczną. Takim implant wszczepia się w odpowiednie miejsce powodując efekt uwydatnienia i powiększenia piersi. Dodatkowo dzięki stosowaniu różnych implantów możemy nadać biustowi pożądany kształt. Generalnie możliwości jakie daje medycyna estetyczna w zakresie korekty biustu są ogromne.

Lifting piersi obejmujący ich podniesienie to nie jest skomplikowany zabieg. Jednak podobnie jak każda interwencja chirurgiczna niesie ze sobą pewne ryzyko. Każda narkoza jest obciążająca dla organizmu a z kolei niektóre rany mogą goić się trudno. To jednak nie odstrasza kobiet od stosowania takich metod a kliniki plastyczne przyjmują coraz to nowe pacjentki gotowe zapłacić nawet wysoką cenę za piękny wygląd.