Liposukcja

Liposukcja czyli inaczej zabieg odsysania tłuszczu to zabieg, który robi prawdziwą furorę. Głównie przez jego skuteczność i szybkość działania. Niestety, często wyobrażenia dotyczące możliwych efektów całkowicie przesłaniają racjonalne myślenie pacjentów, którzy chcą natychmiast poddać się zabiegowi podczas gdy w większości przypadków nie jest on potrzebny. Dlaczego? Ponieważ poprzez dietę i ćwiczenia można osiągnąć bardzo dużo jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej.

Popularne odsysanie tłuszczu zdecydowanie nie jest więc zabiegiem dla wszystkich. Kandydat do zabiegu musi odznaczać się dobrym zdrowiem i musi być pozbawiony nałogów. Sama liposukcja sprawdza się najlepiej w przypadku gromadzenia się tkanki tłuszczowej w miejscach z których trudno się jej pozbyć. W niektórych przypadkach tj. przy określonej budowie ciała i predyspozycjach najtrudniej pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha oraz bioder i wtedy może pomóc właśnie taki zabieg.

Redukcja tkanki tłuszczowej jest natychmiastowa ponieważ podlega ona wyssaniu z ciała pacjenta. Dlatego w krótkim czasie można uzyskać spektakularne rezultaty. Trzeba jednak pamiętać o możliwych powikłaniach. Zabiegi takie jak odsysanie, przeszczep tłuszczu czy liposukcja mogą prowadzić do mniejszych lub większych kłopotów ze zdrowiem. Dlatego zawsze o kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz.